Het verkeer in Nederland is ongunstig voor fietsers
Nederland scoort hoog als het gaat om dodelijke ongelukken met fietsters. Van de dodelijk verongelukte verkeersslachtoffers in Europa is 8% een fietser. In Nederland ligt dit percentage het hoogst: 25%. Dit blijkt uit nieuwe cijfers van de Europese Commissie, meldt VerkeersNet.
Na Nederland volgen Denemarken en Hongarije, beide met een aandeel van 16% dodelijk verongelukte fietsers.
Fietsgebruik
Het aantal verongelukte fietsters is uiteraard een afschpiegeling van het fietsgebruik in een land, meldt de Europese Comissie. Maar ook ziet men een relatie met veiligheidsvoorzieningen als gescheiden fietspaden, veiligheidsbewustzijn van fietsers, en van andere weggebruikers ten opzichte van fietsers.
Oorzaak
Tussen 2011 en 2010 daalde het aantal verkeersdoden in de Europese Unie met 43 procent en sinds 2010 nog eens met 17 procent. Aan deze daling is in 2013 een einde gekomen. Volgens de Europese Commissie heeft dit te maken met het aantal oudere weggebruikers en confrontaties van voetgangers en fietsen met auto’s in de steden. Andere oorzaken zijn de toegenomen verstedelijking, afleiding door telefoongebruik en de zachte winters droegen bij aan een toename van het verkeer in die perioden.
