Keuze maken voor een rijschool gebeurt steeds vaker online
Tegenwoordig is een groot deel van mond-tot-mondreclame vervangen door de online vergelijkingswebsites. Bedrijven gaan steeds meer het belang van een goede online reputatie inzien, dit geldt ook voor rijscholen.
Minister Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu) heeft aangegeven dat zij zeer positief tegenover een vergelijkingswebsite voor rijscholen staat. Omdat veel jongeren op jonge leeftijd al hun rijbewijs halen, zijn zij de grootste doelgroep van rijscholen. Het is belangrijk dat zij de juiste informatie en vergelijkingsmateriaal tot hun beschikking hebben voordat zij een definitieve keuze maken voor hun rijschool. TeamAlert is zo’n verkeersveiligheidsorganisatie voor jongeren. Zij hebben op hun website laten weten dat zij gaan starten met een vergelijkingswebsite voor rijscholen.
Reclame via Reverse Graffiti
Is TeamAlert de enige? Zeker niet. Er staan al meerdere websites online waarop rijscholen te vergelijken zijn. Eén van deze relatief onbekende websites, Snizoo.nl, is afgelopen weekend gestart met een campagne om hun bedrijf te promoten. Dit hebben zij op een ongebruikelijke wijze gedaan: om de aandacht van de jongeren te trekken hebben zij gebruik gemaakt van Reverse Graffiti.
Reverse Graffiti is een kunstvorm die bestaat uit het creëren van patronen op muren en bestratingen door deze selectief schoon te maken met een hogedrukreiniger. Snizoo heeft deze methode gebruikt als reclamedoeleinde.
Omdat er wordt schoongemaakt is er geen sprake van vernieling. Snizoo is bij meerdere CBR vestigingen langs geweest om op deze manier jongeren aan te sporen een review te schrijven over hun rijschool op Snizoo.
CBR niet blij met actie
Ondanks dat er geen sprake was van vernieling, is deze actie niet in de smaak gevallen bij het CBR. Snizoo moet opnieuw langskomen om ook de rest van de straten schoon te maken, zodat er niks meer te zien is van de schone tegels waar de boodschap van Snizoo op te lezen is.
Vergelijkingswebsites kunnen het verschil maken tussen een nieuwe klant of een slechte reputatie. TeamAlert gaat aan de slag met een vergelijkingswebsite voor rijscholen, maar de concurrentie, van onder meer Snizoo, is zeker aanwezig.
Bron: Reflector
