Meer dan de helft slaagt voor CBR-examen personenauto (B)
Het CBR heet onlangs het jaarverslag 2014 gepubliceerd. In 2014 heeft het CBR in totaal 1,3 miljoen examens afgenomen, iets meer dan in 2013. Maar hoe zit het met de slagingspercentages?
Iets meer examens dan in 2013
Ten opzichte van 2013 werden er in 2014 meer examens afgenomen. Het totaal aantal examens kwam in 2014 uit op 1,3 miljoen. Hierbij steeg het aantal theorie-examens iets, terwijl het aantal praktijkexamens daalde. Deze daling heeft vooral te maken met de afnamen van het aantal 18 jarigen in Nederland.
Slagingspercentages
Het slagingspercentage voor het B-examens kwam boven de vijftig procent uit. Van de ruim 80.000 kandidaten die een tussentijdse toets deden, slaagde zelfs 59 procent. De populariteit van het faalangstexamen blijft intussen toenemen. In 2014 nam het CBR 21.000 praktijkexamens voor faalangstige kandidaten af; 20 procent meer dan in 2013.
Bron: CBR
