Oplichters theorie-examen voor de rechter
Vroeger moesten jongeren echt leren voor het theorie-examen. Tegenwoordig is dat verleden tijd en kunnen theorie-examenkandidaten middels een cursus met examenantwoorden het papiertje al in de broekzak steken. Toch gaat dit niet altijd zonder slag of stoot en vallen rij-fraudeurs wel eens door de mand.
De Haagse rijschool Directgeslaagd.com werd gisteren door de rechter op het matje geroepen. De rijschool werkt volgens hetzelfde principe als Altijdgeslaagd.nl. Vaderlief met zijn twee zoons en één dochter worden verdacht van het plegen van fraude. De aangeboden cursussen zouden een slagingspercentage van 100 procent hebben. Het is ook niet heel gek dat dit percentage zo hoog ligt, gezien het feit dat cursisten de antwoorden van het examen voorgeschoteld krijgen.
Zelf theorie-examen doen
Een van de broers deed namelijk steeds eerst zelf het theorie-examen bij het CBR. Met opnameapparatuur legde hij vast welke vragen hij kreeg. Hij kon de cursisten dan precies vertellen wat ze te wachten stond. Tientallen keren ging Celal B. op herkansing en zo kende hij uiteindelijk elke variant op het theorie-examen uit zijn hoofd.
Witwassen
Het gezin staat verder nog terecht voor het witwassen van tienduizenden euro's. Ook de vrouw en schoonvader van een van de broers moeten daarvoor voorkomen. Gisteren was een pro-formazitting bij de rechtbank. Er is besloten dat nog enkele getuigen gehoord gaan worden. Na de zomer wordt de zaak verder behandeld.
