Reportage: ‘AutoRAI een proeverij’
Iedere dag zijn we in de rijschoolbranche bezig met auto’s. RijschoolVandaag nam om die reden een kijkje op de AutoRAI in Amsterdam. Dé autobeurs van Nederland waar je een zeer groot aanbod aan auto’s kunt ervaren en de nieuwste en meest exclusieve auto’s kunt bekijken. Een reportage van onze verslaggever.
“Het is prachtig weer vandaag. De zon schijnt volop en bezoekers staan op het buitenterrein van de RAI met een biertje in de hand en het zonnetje in het gezicht te genieten van de muziek. Het is misschien een cliché, maar vandaag wel de waarheid: mannen houden van auto’s. Bij binnenkomst in het enorme beurscomplex is het meteen duidelijk. Zo’n negentig procent van het publiek is man. Er zijn groepen vrienden, collega’s, neven en vaders met zonen. “Jongens, ik ging hier vroeger ook ieder jaar met opa heen”, hoor ik een van deze vaders tegen zijn zoons zeggen.
Hoger segment
Hoewel het een normale maandagmiddag is, is het druk op de AutoRAI. Vooral auto’s in het hoger segment worden goed bezocht. Liefhebbers staan met grote camera’s in en om de auto’s te fotograferen. En om dichterbij een van de Porsches te komen sta je in de rij. Een mooie dame opent speciaal voor jou het hek, indien je aan de beurt bent. “Niet helemaal mijn kleur”, zegt een man bij een legergroene Porsche. Gevolgd door een jongen de zich lachend afvraagd of je een Lamborghini ook met pin zou mogen betalen.
Auto kopen?
Wat opvalt is dat het publiek van de AutoRAI échte autofans zijn die niet zozeer komen om een auto te kopen, maar juist die bijzondere auto’s komen bekijken die ze van foto’s en televisie kennen. Toch is er ook genoeg publiek dat weldegelijk komt om een auto te kopen. Deze mannen - die wat vaker met een vrouw aan de arm lopen – staan auto’s te bekijken en te vergelijken. Opel, Volkswagen, Toyota, Hyundai en KIA. Alle automerken van Nederland zijn te vinden op de beurs. Ze staan er met hun nieuwste modellen en acties. Een goede plek om auto’s eens te vergelijken. Toch denk ik dat een auto, door de komst van het internet, een stuk minder vaak gekocht wordt op een beurs als dat vroeger gebruikelijk was. Maar mocht je, ook als rijschoolhouder, twijfelen tussen verschillende merken dan kun je alle opties in één gebouw bekijken en voelen.
Er is op de AutoRAI veel te zien, te doen en te ervaren. Een echt uitje voor de autoliefhebber. Een uitje voor vader en zoon of voor iemand die iets met auto's heeft, zoals onze branche. Of het de ideale locatie is voor het kopen van een auto, dat weet ik niet. Ik vind het eerder een proeverij. Een plek om te proeven van het nieuws dat onze automarkt aanbiedt.”
De AutoRAI is nog te bezoeken tot en met 26 april.
