‘Rijschool zonder Bovag-keurmerk niet slecht’

Bovag heeft afgelopen weken afscheid genomen van zo’n 150 rijscholen. Hoewel het bedrijf verklaart in 2015 met minder leden door te gaan, wegens aanscherping van hun eisen en voorwaarden, zeggen veel rijschoolhouders dat ze het bedrijf Bovag helemaal niet nodig hebben.

Opleiding tot ADAS-instructeur bij De VerkeersAcademie

— Advertentie —

Pissig

“Ik word er een beetje pissig van. Het nieuws van de afgelopen week doet lijken alsof een rijschool zonder Bovag-keurmerk geen goede rijschool is, maar dat slaat nergens op”, zo zegt rijschoolhouder Anco Doornbos. Zelf is hij al tien jaar rijschoolhouder zónder een Bovag- keurmerk.

'Te duur'

Er zijn in Nederland ongeveer 8000 rijscholen. 800 hiervan zijn inmiddels nog aangesloten bij Bovag. Kort gezegd betekent het dat 90% van de rijscholen, waarvan Doornbos er een, zelfredzaam is.
“Toen ik begon als rijschoolhouder heb ik geïnformeerd bij Bovag, maar de kosten hiervoor zijn gewoonweg te veel. Zeker als je met meerdere voertuigen gaat rijden. Je betaalt, maar wat je ervoor terugkrijgt… ik weet het niet.”
Doornbos: “Wij zijn in onze regio bezig met het opzetten van een eigen belangenvereniging ‘Kring elf’. Zo proberen wij elkaar als rijschoolhouders te helpen, door deze samenwerking komen we verder dan door ons aan te sluiten bij Bovag.”
Doornbos verklaart dat drie van de zes bestuursleden van ‘Kring elf’ vanaf begin dit jaar niet meer aangesloten zijn bij Bovag. “Deze leden zijn zelf weggegaan, ze voldeden wel aan de eisen die Bovag stelt, maar wilden gewoon niet meer aangesloten zijn bij de organisatie. Ze zijn vrijwillig opgestapt en dus niet weggestuurd, zoals nu de berichtgeving doet lijken.” 

Keurmerk

Rijschoolhouders die aangesloten zijn bij Bovag mogen het Bovag-keurmerk voeren. Toch zegt Doornbos dat hij nog nooit een leerling heeft gehad die hiernaar vroeg of wist wat het keurmerk betekende. “Leerlingen weten niet wat het inhoud. Betalen om een keurmerk te voeren, zonder dat iemand weet wat het betekent slaat natuurlijk nergens op.”
Ook RijschoolVandaag nam de proef op de som en vroeg twee jongeren of zij het Bovag-kermerk herkenden en wat het betekent als deze staat aangegeven bij een rijschool. Renske Wagena (28): “Ik ken dit keurmerk niet dus zou niet weten wat het betekent. Ik weet ook niet of mijn rijschool dit logo voert.” Eva van der Niet (23): “Ja, dit logo herken ik vaag. Wat het betekent weet ik niet, maar als een rijschool dit heeft staan is hij wel betrouwbaarder toch?” Twee behoorlijk uiteenlopende antwoorden. Hoewel Doornbos de kosten voor Bovag erg hoog vindt, biedt het bedrijf wel financiële zekerheid aan voor de leerling. Klanten worden namelijk kosteloos gesteld als een rijschool failliet wordt verklaard.
“Failliet is failliet dat klopt. Die financiële zekerheid kan ik mijn leerlingen niet bieden, maar niet aangesloten zijn bij Bovag betekent niet dat je een slechte rijschool bent.”