Tanken wordt steeds goedkoper

De brandstofprijzen zijn vanaf het begin van het jaar hard aan het dalen, in januari stonden de prijzen zelfs op het laagste punt van de afgelopen vier jaar. “Op dit moment staat de gemiddelde landelijke adviesprijs op 1,647 euro, maar door de dalende olieprijs is het aannemelijk dat tanken de komende weken steeds goedkoper wordt”, zegt UnitedConsumers-woordvoerder Paul van Selms.

Lesautolease.nl

— Advertentie —

Van Selms vertelt dat er meerdere redenen zijn dat de prijs van olie voorlopig niet zal stijgen. “De landen aangesloten bij oliekartel Opec hebben vorig jaar al laten weten de olieproductie niet terug te schroeven, de vraag vanuit China groeit minder hard dan voorheen en in Japan is eerder deze maand weer een kerncentrale opgestart.” Al deze zaken hebben een hogere olieproductie en een lagere vraag tot gevolg.

Blijvende daling

“Wil de huidige benzineprijs dalen dan moet de olieprijs voor een langere tijd onder de 50 dollar per vat (159 liter) blijven”, zegt Van Selms. “Naar schatting duurt het een maand voordat oliebedrijven door hun voorraad heen zijn, daarna werkt de lagere prijs ook door aan de pomp”. Door de aanhoudene lagere brandstofprijzen loont het momenteel bijna elke dag om niet vandaag maar morgen te gaan tanken. 

Accijns

Van Selms legt uit dat tweederde van de benzineprijs uit accijns bestaat, daar heeft de olieprijs dus geen effect op. Het overige deel ongeveer 0,50 à 0,60 eurocent per liter kan het wel beïnvloeden. “ Als de olieprijs halveert, wat min of meer is gebeurt in 2014, halveert dus niet de gehele prijs maar een derde van de benzineprijs” aldus Van Selms.

Bron: NU.nl