Verkeersles smartphonegebruik tijdens het fietsen
Smartphones in het verkeer blijven een groeiend probleem. VVN (Veilig Verkeer Nederland) speelt hierop in door nieuw lesmateriaal te ontwikkelen voor groep 7 en 8 dat inhaakt op de gevaren van smartphonegebruik tijdens het fietsen.
Veilig Verkeer Nederland maakt zich zorgen over een groeiend probleem, namelijk smartphonegebruik in het verkeer. Bij veel verkeersdeelnemers is het een grote ergernis en mensen maken zich zorgen over de verkeersveiligheid.
Pilot verkeersles
Afgelopen weekend trokken bus- en trambestuurders aan de bel. Reden genoeg voor VVN om uitgebreid aandacht te besteden aan dit probleem door middel van een pilot in drie regio’s in Nederland waarbij basisscholieren les krijgen over veilig smartphonegebruik in het verkeer. De resultaten van de pilot worden verwerkt als onderdeel van de Jeugd Verkeerskrant van Veilig Verkeer Nederland. De verkeersles komt tevens beschikbaar voor scholen die niet met deze methode werken.
Lesmateriaal voor basisscholieren
Basisscholieren leren met het lesmateriaal waarom het belangrijk is om je aandacht op de weg te houden. Op een interactieve manier ervaren de leerlingen welke risico’s er zijn van smartphonegebruik tijdens het fietsen en zij leren hoe het wel veilig kan.
De organisatie richt zich bewust op de laatste groepen van de basisschool omdat men vindt dat het makkelijker is om kinderen het gewenste gedrag aan te leren dan het ze later weer af te leren.
