Voetgangerslichten voor mobielverslaafden
Tijdens het oversteken is een groot deel van de voetgangers bezig met de mobiele telefoon. Al dit whatsappen, bellen en luisteren naar muziek heeft al geleid tot ongelukken met dodelijke afloop. Verschillende steden brengen daarom voetgangerslichten aan in het wegdek.
De voetgangerslichten in het wegdek zijn geplaatst naar aanleiding van verschillende ongevallen in Duitse steden. Hierbij kwamen vooral jongeren om het leven tijdens het oversteken.
Knipperende LED-lichten
Op diverse locaties in Keulen (en ondertussen ook in Augsburg) zijn LED-lichten aangebracht in het wegdek, op plekken waar voetgangers de trambaan kruisen. De lichten beginnen te knipperen wanneer er een tram nadert. Dit in de hoop dat mobielverslaafden deze verkeerslichten wél opmerken. De lichten zijn onder een hoek van 60 graden richting de voetganger geplaatst. Ze vallen zo op voor iemand die loopt met een gebogen hoofd.
14.000 geobserveerde voetgangers
Uit een recent onderzoek van DEKRA blijkt dat ruim 10 procent van de voetgangers bezig is met de mobiele telefoon tijdens het oversteken. Voor het onderzoek observeerde de onderzoekers drukke verkeerspunten. De uitkomsten lieten zien dat ongeveer 8 procent, tijdens het oversteken, bezig was met het typen van een tekstbericht. 2,6 procent belde en ongeveer 1,4 procent was bezig met beide activiteiten. 5 procent van de voetgangers droeg daarnaast oordopjes of een koptelefoon, zonder te praten. Waarschijnlijk luisterde deze groep naar muziek.
Uit het onderzoek bleek verder dat 17 procent van de geobserveerde voetgangers hun mobiele telefoon gebruikt tijdens het deelnemen aan het verkeer. Mensen in de leeftijdscategorie van 25 tot 35 jaar doen dit het meest intensief. Wat daarnaast opviel was dat er een verschil zichtbaar is tussen hoe mannen en vrouwen bezig zijn met hun mobiele telefoon. Waar vrouwen voornamelijk tekstberichten typen, luisteren mannen vaker naar muziek.
Bron: Verkeersnet
