7 op de 10 Belgen zien voordelen in motorrijden

Hoewel het nog altijd de hartstochtelijke liefhebbers zijn die op twee wielen de weg opgaan, is een ruime meerderheid van de Belgen ervan overtuigd dat een motor voordelen biedt. Dat blijkt uit een rondvraag bij 1.000 Belgen.

Lesautolease.nl

— Advertentie —

Paradox

Het onderzoeksbureau Multiscope vroeg aan de Belgen of zij met de motor rijden en of dit vervoermiddel volgens hen voordelen biedt. De resultaten van de bevraging bij deze representatieve groep Belgen tonen een paradox: motorrijders blijven een minderheid op de Belgische wegen, maar meer dan twee derde van de Belgen is ervan overtuigd dat de motor voordelen biedt.

Tijdwinst, parkeergemak en vrijheid

69% van de Belgen is overtuigd van de voordelen van dit transportmiddel, vooral in de jongere en middelbare leeftijdscategorieën (mensen jonger dan 34 jaar en tussen 35 en 54 jaar). Tijdwinst en parkeergemak zijn volgens hen de grootste voordelen (43% van de antwoorden) en het zijn vooral de Franstalige Belgen die deze mening delen (52%). Het gevoel van vrijheid dat een motor biedt, komt op de derde plaats (22%).

Slechts een minderheid van de ondervraagde personen (4%) gebruikt het argument dat motorrijden voordeliger is dan de auto gebruiken. "Daaraan zie je dat een motor vooral aantrekkelijk is door zijn praktische voordelen", bevestigt Vincent Hancart, Managing Director van AutoScout24 Belgium.

Bron: AutoScout24.be