Amsterdamse rijschool verdacht van diefstal examenvragen CBR
Drie eigenaren van verkeersschool Eros in Amsterdam-West staan deze week voor de rechter voor onder meer het stelen van examenvragen bij het CBR.
"Ik fraudeer niet, het CBR fraudeert. Ik help mensen. Het klopt dat ik alle vragen heb, maar ik leer je ook dat je in 1 dag alle regels begrijpt." Dit soort teksten begeleid door enkele krachttermen is het verweer van Erol C. van Verkeersschool Eros in Amsterdam-West. Hij en twee partners van hem staan deze week voor de rechter op verdenking van diefstal van examenvragen bij het CBR. Twee mannen van dit drietal moeten zich daarnaast verantwoorden voor witwaspraktijken en verboden wapenbezit.
Spybril
Woensdag dient de rechtszaak, waarin Erol C. met zijn companen Mert C. en Kübra C terecht staan. Het OM verdenkt het drietal ervan dat ze in de periode maart 2013 en september 2014 heimelijk opnames hebben gemaakt van examenvragen. Hiervoor gebruikten ze een zogenaamde "spybril", een bril waarin heimelijk een klein cameraatje is verwerkt.
Met de opnames hielpen ze vervolgens leerlingen te slagen voor het theorie-examen bij het CBR. Blijkbaar met succes, want de Facebookpagina staat vol met filmpjes van geslaagde leerlingen. Het CBR heeft inmiddels maatregelen genomen om fraude door diefstal te voorkomen. Niet alleen zijn er preventieve maatregelen genomen, ook worden de examenvragen aangepast met bijvoorbeeld sleepvragen.
