CBR gaat identiteitsfraude aanpakken

Opleiders die misbruik maken van kandidaatgegevens worden in de toekomst verbannen, meldt het CBR. In overleg met de brancheverenigingen heeft het CBR besloten om oneigenlijk gebruik van kandidaat gegevens (dummygebruik) intensiever te gaan onderzoeken.

Opleiding tot ADAS-instructeur bij De VerkeersAcademie

— Advertentie —

Bij dummygebruik kopen opleiders examencapaciteit waarbij ze namen opvoeren van kandidaten die helemaal geen examen gaan doen in de betreffende categorie en soms zelfs al in het bezit zijn van een rijbewijs in die categorie.

Examen capaciteit

Momenteel is het onmogelijk om het opvoeren van rijbewijsbezitters uit te sluiten bij het kopen van examencapaciteit. Deze optie moet namelijk blijven bestaan voor kandidaten van wie het rijbewijs is ingevorderd en voor kandidaten die van een automaat naar een schakelauto willen.

Door het actiever volgen van het dummygebruik wil het CBR meer zicht krijgen op de aard en omvang van deze situatie die onwenselijk is voor zowel de klant als voor collega-opleiders. Het doel is om dummygebruik uit te bannen

Slachtoffers identiteitsfraude

Als een klant voortaan meldt bij het CBR dat zijn gegevens zonder toestemming worden gebruikt voor een examenaanvraag en/of examenreservering, wordt hij erop gewezen dat hij mogelijk slachtoffer is geworden van identiteitsfraude. Van deze fraude is sprake wanneer een opleider misbruik maakt van kandidaatsgegevens als naam, adres, geboortedatum en/of BSN.

Het CBR verzoekt de betreffende opleider de dummy-aanvraag of dummy-reservering te verwijderen uit het reserveringssysteem. Doet hij dat niet, dan zorgt het CBR voor de verwijdering. Bovendien houden ze voortaan bij hoe vaak een opleider oneigenlijk gebruik maakt van kandidaatsgegevens.