De ellende op de A2 wordt eindelijk opgelost

Iedereen kent het drama op de A2! Op het traject tussen Amsterdam en Utrecht gelden nogal uiteenlopende maximumsnelheden. Het wisselt van 100 kilometer per uur tot 130 kilometer per uur en ‘s nachts mag je harder rijden dan overdag. De verwarring is groot en eindelijk worden er maatregelen genomen tegen de ‘bonnenregen’.

Lesautolease.nl

— Advertentie —

De VVD is de ‘bonnenregen’ helemaal zat. Daarom mogen automobilisten straks overal op de A2 tussen Amsterdam en Utrecht 130 km/u rijden. 
 De snelheidsbeperkingen die nu gelden, hebben te maken met de verkeersveiligheid, de natuur en de luchtkwaliteit. Het probleem is alleen dat, zoals de ANWB eerder had gemeld, er grote verwarring bij automobilisten heerst over de maximumsnelheid op de A2. Er zijn veel mensen die, door de onduidelijke verkeersborden, niet weten waar en wanneer zij 130 km/u mogen rijden. Het gevolg is hoge boetes en te langzaam rijdende automobilisten uit angst voor boetes. Dit komt de verkeersveiligheid op de weg niet ten goede. Coalitiepartners VVD en PvdA willen daarom bij de begrotingsbespreking van Infrastructuur en Milieu een einde maken aan 'zonder twijfel de grootste ergernis van iedere automobilist'.

Strijd

Niet iedereen is het eens met deze beslissing, er is een groep bewoners die al eerder heeft geprobeerd de strijd aan te gaan met de verhoging van de maximumsnelheid. De bewoners komen uit de gemeente Stichtse Vecht. Zij waren al eerder tegen de verhoging van de maximumsnelheid tussen 19:00 en 06:00 uur. “Hard rijden heeft nadelige effecten op de natuur, gezondheid en levensverwachting. Daarom verlaagde het rijk bij de verbreding van de A2 de maximumsnelheid bewust van 120 km/u naar 100 km/u. Wij blijven daarom zeggen: Afspraak is afspraak.” Stelt wethouder Pieter de Groene van Stichtse Vecht.

Verkeersveiligheid speelt geen rol

“Wij hebben het hier over de mooiste snelweg van Nederland, zo breed als een landingsbaan voor Boeings. Verkeersveiligheid speelt geen rol.” Vindt het liberale Kamerlid Barbara Visser. Zij vindt de huidige norm van 100 km/u vanwege verkeersveiligheid klinkklare onzin. “Het is eerst de bedoeling dat de snelheden tussen Amsterdam en Utrecht ’s avonds en ’s nachts overal naar 130 gaan. Zodra het juridisch mogelijk is, zal ook overdag het limiet worden verhoogd.”

Bron: AD