Een derde automobilisten heeft winterschade

Uit onderzoek van Multiscope blijkt dat ruim een derde van de Nederlandse automobilisten wel eens autoschade heeft gehad door winters weer.

Opleiding tot ADAS-instructeur bij De VerkeersAcademie

— Advertentie —

We wisten al dat veel Nederlanders de auto liever laten staan bij winterse weersomstandigheden, maar bij de automobilisten die toch de weg op gaan blijkt dat 34 procent wel eens schade heeft opgelopen. De meeste schade is veroorzaakt door gladheid. Sneeuwval was bij 14 procent van de gevallen de oorzaak en heftige regen bij 11 procent. Bij 9 procent ontstond de schade door te rijden in het donker en 8 procent had schade door een laagstaande zon die de bestuurder verblindde.  

Schades

Een eenzijdige aanrijding, zoals botsen tegen een paaltje, was bij 16 procent de oorzaak van de schade. Bij de overige schades gaat het om parkeerschade, botsingen met andere weggebruikers en ruitschades.
De winter treft het noorden van Nederland vaak het hardst. Toch blijken Friese autorijders de minste schade te ondervinden van de winterse weersomstandigheden. Uit het onderzoek blijkt dat de bewoners van de provincies Drenthe en Limburg het vaakst autoschade hebben. 

Maatregelen

Gelukkig geeft driekwart van de ondervraagde aan maatregelen te nemen om schade door winters weer te voorkomen. 41 procent schaft namelijk een winterpakket met onder andere krabbers, antivries,eten, drinken,zaklamp en een deken aan. En hoewel de winterbandenverkoop de afgelopen jaren flink gestegen is blijkt toch slechts 37 procent van de ondervraagden winterbanden aan te schaffen.