Ilona aan het woord: het is nog lastiger dan gedacht

Afgelopen zaterdag had ik mijn tweede rijles. Officieel was dat het begin van mijn rijopleiding en ik kan vanaf nu zeggen dat mijn rijbewijs heel dichtbij komt. Het ging beter dan de vorige keer, op een aantal puntjes na.

Opleiding tot ADAS-instructeur bij De VerkeersAcademie

— Advertentie —

De zenuwen waren er wel af na de twee proeflessen die ik inmiddels achter de rug heb. De rijinstructeur kwam binnen voor de rijles om het papierwerk door te nemen. Op zijn advies heb ik een pakket van dertig rijlessen genomen met een tussentijdse toets en een rijexamen. Mijn moeder was het er helemaal mee eens. Bij haar was de spanning er inmiddels ook af. We konden vrij snel instappen en zij heeft gelukkig het fototoestel dit keer binnen gelaten.

Liever geen deuk in de auto van de buren

Ik bleef kalm en alles ging prima tot dat de rijinstructeur vertelde dat ik mocht beginnen met de eerste oefening: omkeren. Ik werd zenuwachtig omdat niet alleen mijn moeder, maar ook de buren en de hele straat toekeek. Gelukkig had ik de ruimte om te keren en ging het prima voor een eerste keer, maar ik had liever gezien dat ik een dergelijke oefening op een later moment had gedaan. Achteraf besef ik wel dat de meeste mensen in de straat echt niet naar mij aan het kijken waren, maar blijkbaar kon de rijinstructeur niet bedenken wat de gevolgen zouden zijn als ik wel iemands auto had geraakt. Dat kan misschien overal gebeuren maar dan kies ik toch niet voor de auto van de buren en/of overburen. 

Dronken automobilist

Op de weg richting Noord-Scharwoude vond ik het erg lastig om in het midden van de weg te blijven. Het was wel een leuke oefening en de instructeur gaf mij als tip om naar de auto van degene voor mij te kijken. Toen ging het al iets beter. Ik reed eerst als een slingerende, dronken automobilist maar aan het einde van de kronkelige weg slingerde ik al veel minder.

Op de planning staat: leren schakelen

Schakelen is toch lastiger dan ik dacht. Ik heb een paar keer mogen oefenen maar volgende les gaan wij daar zeker mee verder, zei mijn rijinstructeur. Van hem moest ik ook zo snel mogelijk beginnen met theorie leren en mijzelf inschrijven voor een theorie avond. Ik heb die dag ook meteen mezelf opgegeven voor een theorieavond en een DigiD code aangevraagd. Daarop moet ik vijf werkdagen wachten. Zaterdag mag ik weer achter het stuur kruipen en ik heb er veel zin in!