Samenvatting: antwoorden van minister Schultz
Minister Schultz heeft het zwaar met alle ellende binnen de rijschoolbranche en ze krijgt lastige vragen van diverse Kamerleden. Wat gaat er wel en niet gebeuren? Lees hier de samenvatting.
In tijden van economisch herstel willen rijschoolhouders zich het liefst bezig houden met hun eigen werk. Dat moet ook! Want eindelijk mogen we spreken van economische groei. Dit benadrukt ook het CBR vandaag in een nieuwsbericht. Daarom zullen wij je alle onnodige informatie besparen. Dit is wat minister Schultz samengevat heeft laten weten.
Wat gaan we doen aan trucjestheorie?
Eigenlijk helemaal niets. Toch zijn de meningen hierover verdeeld. VerkeersPro geeft aan dat er wel aandacht wordt besteed aan theorie-kennis tijdens het praktijkexamen. Toch wordt er ook beweerd dat examinatoren er extra op letten nadat turbo-theorie opleiders aan het licht kwamen. Kortom: niemand kan hierover nog uitspraken doen.Daarnaast is minister Schultz niet van plan om turbotheorie-examen kandidaten nogmaals theorie-examen te laten afleggen. Het wordt simpelweg onhaalbaar om iedereen op te sporen en turbo-rijscholen zullen de gegevens niet zomaar prijs geven.
Meer controle op de WRM-pas
De minister is niet geheel onverschillig tegenover de problematiek binnen de rijschoolbranche. Ze is toch bewust van het feit dat het heel belangrijk is om in het bezit te zijn van een WRM-certificaat als je rijles geeft aan niet-rijbewijs bezitters. Daarom wordt er extra controle uitgevoerd op de geldigheid van de WRM-bevoegdheid.
Onderzoek vragenbank
De vragenbank van het CBR doorgelicht door een onafhankelijke commissie. Dit gebeurt door een wetenschappelijke partij die geheel onafhankelijk is, onder toezicht van een begeleidingscommissie. In de begeleidingscommissie wordt ook een branchevertegenwoordiger aangesteld. Binnenkort horen wij wie dat gaat worden.
