Startende rijschoolondernemers worden opgelicht

Startende ondernemers zijn vaak verlegen om nieuwe leerlingen. Door gebrek aan ondernemerservaring gaan sommige in zee met louche bedrijven. Rijschoolhouder Marco Sprado, eigenaar van Rijschool Sprado uit Amsterdam, heeft het zelf ondervonden. Hij vertelt zijn verhaal over de samenwerking met de RijbewijsConcurrent.

Lesautolease.nl

— Advertentie —

Na jarenlang in loondienst te hebben gewerkt koos Marco Sprado begin dit jaar voor zelfstandig ondernemerschap. Hij startte zijn eigen rijschool in februari 2016. Net als iedere starter kon hij nieuwe leerlingen gebruiken. Al snel kwam hij in contact met Henk Bakker en De RijbewijsConcurrent.

“Ik werd telefonisch benaderd door De RijbewijsConcurrent”, vertelt Marco. Hij kreeg een aanbod om leads te kopen tegen een redelijke prijs. Het verhaal zat goed in elkaar en het leek erop dat er niets kon misgaan.

Te mooi om waar te zijn

Het was helaas te mooi om waar te zijn. “De leads die ik kocht waren van slechte kwaliteit. Ik kreeg gegevens van leerlingen die niet klopten. Als ondernemer begrijp ik dat je niet iedereen kunt binnenhalen, maar ik had wel gehoopt op correcte contactgegevens en in ieder geval een goede kans om een proefles te verzorgen”- aldus Marco Sprado. 

Dreigende incassobrieven

De leads werden door Marco vooruit betaald, dat was ook de afspraak. “Maar toen er een extra automatische incasso uitgevoerd werd heb ik de betaling terug laten storten. Na vele contactverzoeken werd ik niet teruggebeld. Binnen enkele weken kreeg ik diverse incassobrieven en met de RijbewijsConcurrent kon ik geen contact krijgen.”

De incassobrieven werden steeds dreigender en de kosten bleven oplopen. Toen Marco contact zocht met Hans Bakker, zijn contactpersoon bij de RijbewijsConcurrent, kreeg hij geen reactie. “Ik heb gemaild, gebeld en zelfs SMS en Whatsapp berichten gestuurd. Helaas wordt er nergens op gereageerd en alle beloftes worden voorbijgelopen”, vertelt Marco Sprado. 

“Had ik maar op internet gekeken”

Hij besloot om aangiften te doen bij de politie. Hiermee hoopt hij andere rijschoolhouders te behoeden voor dit soort praktijken. “Had ik maar op internet gekeken naar ervaringen van anderen met de RijbewijsConcurrent”, vertelt Marco. Het incassobureau heeft toegezegd dat Marco geen dreigbrieven meer gaat ontvangen.   Hij is blij dat de kosten niet zo hoog zijn opgelopen. “Het gaat om bijna tweehonderd euro, maar voor mij is het ook een principekwestie”, sluit Marco af.