Reportage: Dagopleidingsklas De VerkeersAcademie zéér divers

Op een rustig stukje grond, vlakbij de snelweg en het station Amsterdam Sloterdijk, zijn negen mensen hard aan het lachen. “Ik haat de lichten, alles gaat goed behalve dat licht”, zegt één van hen grappend.

Lesautolease.nl

— Advertentie —

Acht uit deze groep zijn leerlingen van de dagopleiding van De VerkeersAcademie en de negende is mentor Danny Hinkenkemper. Acht totaal verschillende mensen met een heel andere achtergrond, maar allen met een gemeenschappelijk doel: lesgeven binnen de rijschoolbranche. RijschoolVandaag.nl doet aankomende weken verslag van deze klas en hun voortgang binnen de opleiding. 

Leerlingen

“Kom je er een beetje uit?”, vraagt Danny terwijl hij door het lokaal loopt. “Ja dat wel, maar dit heb ik echt nog nooit gehad tijdens mijn eigen rijlessen”, zo antwoordt Suzanne, de enige vrouw in de groep. De case die behandeld wordt gaat over het voeren van licht. Wanneer mag het wel en wanneer juist niet? Suzanne zucht diep. “Haha, er valt nog wat winst te behalen dus.”, lacht Danny. Hij gaat naast Suzanne zitten en helpt haar met de stof. 
Suzanne komt uit Den Helder. Twee keer in de week komt ze voor de opleiding met de auto naar Amsterdam. “Ja, je moet vroeg op, maar dat heb ik altijd. In Den Helder is niets in de buurt”, zo zegt ze. Na het behalen van deze opleiding gaat zij het liefst door voor het geven van rijlessen op de motor, vertelt ze glunderend.

Een paar stoelen naast Suzanne zit Arie, de oudste van de groep. “We gaan het niet over mijn leeftijd hebben, hè?” Arie komt uit Assendelft en heeft al heel wat jaren ervaring binnen het transport. Graag zou hij nu willen lesgeven, maar niet zo zeer aan leerlingen die voor het rijbewijs B gaan. Het liefst gaat Arie na deze opleiding door voor het bijscholen van vrachtwagenchauffeurs, Code 95. “Toch een klein beetje in mijn eigen straatje.”

Opleiding

De dagopleiding van De VerkeersAcademie bevat fase 1 en fase 2. Beide fases worden afgesloten met twee examens. In totaal dus vier examens. Als uiteindelijk ook fase 3 is afgerond, de stage met daarbij een rijles met examinator, is de leerling bevoegd autorijles te geven.

“Letten jullie wel scherp op jullie woorden? Probeer het zoveel mogelijk je leerling uit te leggen in jip-en-janneketaal. Want een ‘tegemoetkomende weggebruiker’, wat de juiste term is, kan zowel een auto, een fietser als een ruiter zijn. Maar daar hebben we het vanmiddag wel over. Nu eerst koffie en een broodje!”, zo eindigt Danny het ochtendprogramma. En tijdens het verlaten van het klaslokaal discussiëren de leerlingen nog even door.

RijschoolVandaag.nl volgt de leerlingen in ieder geval tot drie december. Dan is het grote moment: examens. Maar nu eerst nog maar even oefenen…